Willa Lido Willa Lido Willa Lido
Willa Lido

Historia Lido

"Do niewątpliwych atutów Juraty zawsze należały hotele i pensjonaty. Najsłynniejszy i najbardziej oblegany to oczywiście Lido, hotel znany w całej Polsce. Powstał w latach 1932-1933.
Ważne postacie które odwiedzały progi największego obiektu Juraty i okolicy to Eugeniusz Bodo, siostry Halama, Jadwiga Smosarska, Józef Beck, gen, Władysław Sikorski, Jan Kiepura i wielu, wielu innych. Ciekawostką jest że, pokoje w Lido wynajmowane były przez osoby które posiadały własne prywatne wille w okolicy, co chyba najlepiej świadczy o samym obiekcie i prestiżu związanym z przebywaniem w nim.

 

Lido to nie tylko pokoje, to również najlepsze dancingi i sobotnie bale na których grały przez cały sezon słynne Warszawskie orkiestry, miedzy innymi Henryka Golda i Petersburskiego na czele.
Walory budynku hotelowego pozwalały na przeróżne imprezy związane z aktualną modą. Pokazy, wybory miss, rewie mody..

 

W folderze reklamowym z 1939 roku Jurata perła uzdrowisk polskich "Lido" reklamowano jako największy hotel nad polskim morzem. Dysponował 65 pokojami z bieżącą wodą i łazienkami. Ceny "jedynki" w sezonie wynosiły od 8 do 12 złotych, pokoje dwuosobowe z łazienką od 25 do 28 złotych. Już w 1935 roku pokoje w "Lido" trzeba było zamawiać dwa tygodnie wcześniej...

Cennik

czytaj więcej ...

Gabinet tlenoterapii

czytaj więcej ...